Soczewki okularowe - B420

Standardowe okulary z antyrefleksem nie zawsze wystarczają, by ochronić się przed wysokoenergetycznym promieniowaniem widzialnym (tzw. niebieskim światłem). W niektórych przypadkach czas spędzony przy monitorze komputera lub z tabletem w ręku wymaga dedykowanych rozwiązań, a najlepszym z nich są okulary z filtrem światła niebieskiego blokujące aż 90% tego spectrum.

Okulary z filtrem światła niebieskiego

W przypadku pracy przy komputerze przez 6-8 godzin dziennie i przez 5 dni w tygodniu okulary z antyrefleksem mogą być niewystarczające. Zwykle praca biurowa nie wiąże się wyłącznie z przebywaniem przed ekranem, więc ostateczna liczba godzin ekspozycji na światło niebieskie może być mniejsza niż dobowy wymiar czasu pracy. Są jednak przypadki, że przed monitorem spędzamy nawet kilkanaście godzin dziennie, a wtedy okulary z filtrem światła niebieskiego to niemalże konieczność. W takie okulary powinny się zaopatrzyć nie tylko osoby z wadami widzenia, ale również te, które mają sokoli wzrok. Z biegiem czasu działanie światła niebieskiego odciśnie piętno na kondycji oczu, a tym samym jakości widzenia, więc działania prewencyjne są w takim przypadku niezwykle istotne.

W okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego powinni się zaopatrzyć przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy mają nienormowany czas pracy i mocno poświęcają się rozwojowi swoich firm. Do grona osób, dla których dedykowane jest to rozwiązanie, należy zaliczyć również graczy komputerowych, miłośników filmów oraz każdego, kto chce chronić swoje oczy z wykorzystaniem zdobyczy najnowszej techniki.

Okulary korekcyjne z filtrem światła niebieskiego

Specjalny filtr światła niebieskiego B420 może być zastosowany również w okularach korekcyjnych dedykowanych każdemu rodzajowi wady wzroku. Okulary korekcyjne z filtrem światła niebieskiego pozwalają osiągnąć dwie korzyści – z jednej strony poprawiają jakość widzenia, a z drugiej dodatkowo chronią oczy i sprzyjają ich relaksacji również podczas akomodacji na małą odległość.

Same soczewki okularowe z antyrefleksem nie uchronią nas przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego HEV (wysokoenergetyczne promieniowanie widzialne) generowanego przez urządzenia elektrotechniczne jak komputer, tablet, smartfon. Promieniowanie to negatywnie wpływa na nas, m.in. poprzez występowanie bólu głowy, napięcie oczu, gorszy sen, zwiększone ryzyko zachorowań na choroby, tj. cukrzyca, choroby serca czy otyłość, jak również może prowadzić do obumierania komórek plamki żółtej w oku.

Soczewki okularowe wyposażone w technologie B420 chronią oczy, zatrzymując 90% spektrum niebezpiecznego światła niebieskiego do 415nm, 100% odcięcia promieniowania UV (do 400nm), utrzymując przy tym 85% przepuszczalności korzystnego światła niebieskiego odpowiedzialnego za tworzenie melatoniny – hormonu snu.

Jest udowodnione, że dzięki nim możesz poprawić nastrój, funkcje pamięci, czujności, wyregulować naturalne cykle snu czy budzenia się oraz, co ciekawe, zmniejszyć objawy załamań emocjonalnych jak depresje sezonowe.

W ochronę dla twoich oczu B420 może wyposażyć całą gammę soczewek okularowych rozpoczynając od soczewek jednoogniskowych przez soczewki dwuogniskowe, relaksacyjne, soczewki do pracy biurowej, okulary gamingowe, aż po soczewki progresywne.

Jeśli twoja praca, pasja, hobby wiąże się z dużą ilością godzin spędzonych przy urządzeniach emitujących światło niebieskie, soczewki okularowe ochronne B420 są przeznaczone właśnie dla Ciebie.

Podwójna ochrona dla twoich oczu z technologią B420:

  • B420 chroni oczy przed szkodliwym światłem niebieskim i szkodliwymi promieniami UV
  • B420 zatrzymuje 99 % spektrum niebezpiecznego światła niebieskiego (HEV – promieniowania wysokoenergetycznego) do 415 nm.
  • B420 blokuje 100% promieniowania UV (do 400 nm.)

Uwaga:
Wysokoenergetyczne światło widzialne (HEV) lub światło niebieskie może przeniknąć w głąb oka i doprowadzić do naruszeń w siatkówce. Promieniowanie HEV wpływa na zwyrodnienie plamki żółtej oka, dlatego chroń swój wzrok już dziś.

Zapraszamy do kontaktu!