Nowoczesne soczewki progresywne

Innowacyjna soczewka progresywna

 

Niewyraźne litery, rozmazany obraz, złe widzenie wieczorem – takie doznania to codzienność osób borykających się z wadami wzroku. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, która pozwoliła stworzyć soczewki okularowe progresywne, te problemy mogą być skutecznie wyeliminowane.

Soczewki okularowe progresywne

Obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych szkieł stosowanych w okularach są soczewki okularowe progresywne, tzw. progresy. Soczewki progresywne okularowe zostały skonstruowane w taki sposób, by jednocześnie rozwiązywać różne problemy z widzeniem. Szkła progresywne nowej generacji z uwagi na swoją specyficzną budowę sprawiają, że możemy widzieć dobrze z każdej odległości – zarówno patrząc na ekran telefonu komórkowego oddalonego od oczu o 20 cm, jak i na szczyty górskiego pasma, które rozpościera się wiele kilometrów przed nami. Szkła progresywne do okularów gwarantują całkowicie nową, znacznie lepszą jakość widzianych obrazów i niwelują nawet skomplikowane problemy z widzeniem. Soczewki progresywne nowej generacji cechują się wyjątkową precyzją wykonania, a dokładność ta sprawia, że mogą być perfekcyjnie dobrane do potrzeb użytkownika.

Najlepsze szkła progresywne

Wybierając okulary progresywne do komputera, warto postawić na rozwiązanie sprawdzonej marki. Najlepsze szkła progresywne dostępne na rynku znajdziesz w American Lens – nasza oferta obejmuje zarówno standardowe soczewki, jak i szkła progresywne z antyrefleksem. W asortymencie znajdują się progresywne soczewki okularowe dla osób o różnych wadach wzroku, etapach prezbiopii i upodobaniach. Wiemy, że każdy ma inny styl życia i inne hobby, więc ważne jest dla nas, by szkła i same okulary były niemalże jednością z ich użytkownikami.

Soczewki kontaktowe progresywne

Fantastyczną jakość „progresów” wykorzystują również nasze soczewki kontaktowe progresywne przeznaczone dla osób, które nie lubią lub z innych względów nie chcą nosić okularów. Wygoda noszenia soczewek i łatwość ich stosowania sprawia, że przekonuje się do nich coraz więcej ludzi.

Soczewki progresywne – co to jest?

Soczewka progresywna w skrócie to taka, która na całej swojej powierzchni posiada różną moc. Górna część soczewki ma moc odpowiednią w widzeniu „do dali”. Opuszczając wzrok moc soczewki wzrasta, aż po moment, w którym osiągniemy pełną moc soczewki przewidzianą do czytania.

Soczewki okularowe progresywne zatem umożliwiają wyraźne oraz komfortowe widzenie w różnych odległościach: daleko, na telewizor, na komputer oraz do czytania.

Szkła progresywne nowej generacji co to znaczy?

Firma American Lens proponuje swoim klientom tylko najlepsze szkła progresywne wyprodukowane w technologii FreeForm. Okulary progresywne FreeForm gwarantują maksymalną precyzję wykonania z dokładnością do 0,001 dioptrii i dopasowanie są do potrzeb pacjenta, zapewniając możliwie maksymalne szerokie pole widzenia.

Czy progresywne okulary nadają się jako okulary do komputera?

Okulary progresywne użyte do komputera spełnią swoją funkcję tylko jeśli wykorzystywane są w trybie doraźnym. Jeżeli ktoś spędza dużo czasu przed monitorem, to poleca się okulary do czytania i komputera, nazywane biurowymi.

Okulary progresywne cena – czy musi być wysoka?

Nie. Wszystko zależy od tego, jakiej specyfiki szkieł progresywnych do okularów potrzebujemy.

Podstawowe parametry wpływające na cenę to:

 • czy są to soczewki progresywne nowej generacji czy starszej;
 • czy mają to być szkła z antyrefleksem czy bez (chociaż okulary z powłoką antyrefleksyjną to już dzisiaj standard, antyrefleksy mogą jednak się od siebie różnić);
 • czy mają to być fotochromowe soczewki progresywne Transitions (inteligentne szkła Transitions 8 Gen bardzo szybko zabarwiają się pod wpływem światła słonecznego i szybko się odbarwiają), czy może progresywne soczewki okularowe z fotochromem starego typu, który reaguje zdecydowanie wolniej;
  – czy mają to być okulary z filtrem światła niebieskiego, czy też bez.

 

Soczewki do okularów

 
Effecto

Soczewki progresywne klasy premium „Effecto” to zupełnie nowy wymiar twojego widzenia w okularach progresywnych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii obróbki powierzchni przedniej, która jest indywidualna dla Twojej wady wzroku, zyskujesz panoramiczne widzenie w niemal każdej odległości. Soczewki progresywne Effecto gwarantują pełną satysfakcję widzenia już od pierwszego dnia ich użytkowania, co czyni je wyjątkowymi w swojej kategorii.

Korzyści dla użytkownika:

 • Pełna indywidualizacja zgodnie z receptą, stylem życia i wyborem oprawy okularowej
 • Wyraźnie szersza i bardzo komfortowa strefa bliży
 • Zwiększony obszar czynny stref pośrednich
 • Naturalna i natychmiastowa adaptacja: 93% adaptacji już pierwszego dnia
 • Lepsze, bardziej precyzyjne widzenie w każdej odległości
 • O 30% bardziej płaskie soczewki bez konieczności dodatkowego wyceniania
 • Najlepsza jakość obrazu podczas noszenia dużych i złożonych mocy
 • Soczewka progresywna z gwarancją adaptacji

 

Multifit

Wysokiej jakości soczewka progresywna do okularów dla osób wymagających dobrej jakości widzenia w dali jak i w bliży. Dzięki możliwości wyboru dwóch konstrukcji w zależności od twoich preferencji, soczewka progresywna „Multifit” idealnie wpisuję się w twoje potrzeby wzrokowe życia codziennego.

Korzyści dla użytkownika:

 • Szerokie i stabilne pole widzenia
 • Produkowane z użyciem technologii Free Form
 • Soczewka z możliwością wyboru konstrukcji dopasowanej do twoich preferencji
 • Optymalna jakość obrazu podczas noszenia dużych i złożonych mocy
 • Jasny, naturalny i gładki obraz w dowolnej odległości: bliskiej, dalekiej i pośredniej
 • Soczewka progresywna z gwarancją adaptacji

 

Full Screen

Full Screen to soczewka progresywna stworzona dla osób dużo pracujących przy komputerze, tablecie lub smartfonie. Unikalna konstrukcja tych soczewek jest zaprojektowana dla poszerzenia stref widzenia na bliską i pośrednią odległość, dlatego też obraz z tej odległości jest szerszy niż patrząc przez zwykłe soczewki progresywne a komfort pracy przy częstym używaniu urządzeń cyfrowych znacznie większy.

Korzyści dla użytkownika:

 • Łatwość adaptacji przy korzystaniu z urządzeń cyfrowych
 • Precyzyjna ostrość widzenia nawet niewielkich elementów na ekranie smartfona
 • Bliż oraz strefy pośrednie szersze niż w standardowej soczewce do okularów
 • Soczewka progresywna z gwarancją adaptacji

 

Natura

Cyfrowo obrabiana soczewka progresywna dla nieco mniej wymagających użytkowników, jednak mimo optymalnego stopnia zaawansowania dająca poczucie naturalnego widzenia na każdą odległość.

Korzyści dla użytkownika:

 

 • Doskonały wybór dla początkujących użytkowników soczewek progresywnych
 • Zapewnienie symetrii strefy widzenia
 • Najlepszy stosunek jakości i ceny przy wyborze soczewek do okularów
 • Soczewki progresywne z gwarancją adaptacji

Zapraszamy do kontaktu!