Polaryzacyjne soczewki okularowe - iPolar

Sztuczne światło jest naszym sprzymierzeńcem i znacznie ułatwia życie, ale niekiedy może wpływać na organizm negatywnie. Szczególnie kiedy nocą prowadzimy samochód i oślepiają nas światła innych pojazdów lub gdy pracujemy przy komputerach. W takich wypadkach warto mieć okulary z polaryzacją i antyrefleksem chroniące oczy przed odbłyskami światła.

Okulary z polaryzacją i antyrefleksem

Zwyczajne okulary umożliwiają przenikanie światła – zarówno słonecznego, jak i sztucznego. Nadmiar światła może nas jednak oślepiać, powodować zmęczenie oczu i ich nadwyrężenie, a nawet przyczyniać się do pogłębienia wady wzroku. Przeciwdziałają temu okulary z polaryzacją i antyrefleksem oraz filtrem UV400. Tego typu okulary zostały stworzone w American Lens przy użyciu najnowocześniejszych technologii i z najwyższą dbałością o potrzeby użytkowników. Okulary polaryzacyjne i antyrefleksyjne są wyposażone w specjalne powłoki:

  • antyrefleksyjną odbijającą promienie światła słonecznego i światła niebieskiego emitowanego przez różnego rodzaju monitory, co odciąża wzrok;
  • polaryzacyjną, której funkcją jest prostowanie fal świetlnych poprzez blokowanie rozproszonych fal, a tym samym usuwanie zbędnych odblasków światła.

Okulary stworzone dla kierowców

Okulary z polaryzacją i antyrefleksem są szczególnie polecane dla osób, które borykają się z oślepiającym światłem np. podczas prowadzenia samochodu czy korzystania z ekranu komputera, smartfona lub tabletu. Dzięki zastosowaniu polaryzacji kolory obiektów, na które patrzymy, są żywsze, a wszystkie obrazy bardziej przejrzyste – pozbawione zniekształceń powodowanych przez załamujące się fale świetlne. Dodatek powłok antyrefleksyjnych sprawia, że zablokowane jest docieranie do oczu światła niebieskiego, które powoduje zmęczenie wzroku, a ostatecznie okulary takie znacząco poprawiają komfort widzenia i chronią oczy. Dzięki polaryzacji i antyrefleksowi przestajesz mrużyć oczy w bardzo słoneczne dni, a za kierownicą czujesz się zdecydowanie pewniej nawet w nocy i podczas deszczu.

Polaryzacyjne soczewki okularowe opracowane są przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii. Wewnątrz soczewek znajduje się filtr polaryzacyjny zapewniający niwelowanie niepożądanych rozbłysków światła oraz trwałą ochronę przed promieniami UV. Dzięki swoim cechom soczewki są polecane kierowcom, poprawiając komfort jazdy w oślepiającym słońcu. Świetnie sprawdzą się także podczas aktywnego wypoczynku na powietrzu czy jako twoje codzienne okulary przeciwsłoneczne z korekcją wzroku.

iPolar to polaryzacyjne soczewki okularowe, które opracowane są przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii. Wewnątrz soczewek znajduje się filtr polaryzacyjny zapewniający niwelowanie niepożądanych rozbłysków światła oraz trwałą ochronę przed promieniami UV.

Okulary korekcyjne z polaryzacją i antyrefleksem dzięki swoim cechom są w szczególności polecane kierowcom, poprawiając komfort jazdy w oślepiającym słońcu. W polaryzację również możemy „wyposażyć” soczewki progresywne, wówczas świetnie sprawdzą się również podczas aktywnego wypoczynku na powietrzu, czy jako twoje codzienne okulary przeciwsłoneczne z korekcją wzroku. Szkła progresywne do okularów z polaryzacją to druga obowiązkowa pozycja „must have” jeżeli jesteś zaawansowanym użytkownikiem okularów.

Zapraszamy do kontaktu!