Soczewki okularowe BioLINE –  naturalna rewolucja w polskich salonach optycznych

 

Michał Kuchta

Optometrysta, Przedstawiciel Handlowy ds. Soczewek Okularowych American Lens

 

Dbanie o dobro naszego środowiska naturalnego jest obowiązkiem każdego mieszkańca naszej Planety. Wszelkie badania pokazują, że dotychczasowa gospodarka rabunkowa naszej cywilizacji wobec naturalnych zasobów, stawia pod znakiem zapytania komfortowe warunki życia kolejnych pokoleń już w 2050 roku. Dlatego tak silny rozwój trendów pro-ekologiczny nie tylko w stylu życia człowieka, ale przede wszystkim w sposobie funkcjonowania biznesu na całym świecie obserwujemy już od dobrych kliku lat. Firmy, które jako pierwsze zmienią swoje podejście do naszej planety, mogą liczyć na ogromne zainteresowanie i przychylność całej młodszej generacji i dużej części populacji 40+, również w Polsce. Badania potwierdzają, że coraz więcej klientów podejmuje decyzje zakupowe na bazie informacji o zrównoważonym prowadzeniu działań danej firmy.

 

W otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej spotykamy się z terminem BIO lub EKO. Jeszcze parę lat temu produkty ekologiczne traktowane były, jako „moda” natomiast z biegiem lat stały się trendem do którego producenci, konsumenci czy dystrybutorzy zaczęli przywiązywać dużą uwagę.

 

Świadomie bądź też nie, jesteśmy coraz bardziej EKO poprzez oszczędzanie wody, prądu czy segregację śmieci. W naszych domach coraz częściej spotkać można EKO kosmetyki czy BIO żywność. Natomiast nikt z nas do tej pory nie spotkał się w Polsce z rozwiązaniem, które dokłada kolejną cegiełkę do ochrony naszej Planety jakim są soczewki okularowe stworzone z BioKOMPONENTÓW pochodzenia naturalnego i roślinnego.

 

American Lens jako pierwsza firma na polskim rynku potraktowała przyszłość Ziemi bardzo poważnie i z dumą wprowadziła od lutego 2024 roku, zmieniające oblicze polskiej branży optycznej, soczewki okularowe BioLINE. Tym samym, dołączyła do zacnego grona największych światowych biznesów, podejmujących wspólne wyzwanie pro-ekologiczne.

 

Blisko 40% Polaków wg dostępnych raportów zwraca uwagę na produkty ekologiczne i to jest ogromna szansa dla polskiej branży optycznej. American Lens wsłuchuje się bardzo mocno w potrzeby konsumentów, dlatego dzięki Laboratorium LTL które inwestuje ogromne sumy w badania i rozwój pro-ekologicznych technologii, udało się wprowadzić rewolucyjne soczewki BioLINE na polski rynek.

 

Badania LCA (Life Cycle Assessment) wykazują, że produkcja soczewek BioLINE o indeksie 1,74 obniża produkcję szkodliwych gazów aż o 14%, zużycie wody o 25% i energii o 35%, jednocześnie redukując znacznie ilość odpadów z tworzyw sztucznych, w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami ropopochodnymi. Soczewki BioLINE co najważniejsze, posiadają takie same parametry jakościowe i wytrzymałościowe, jak soczewki tradycyjne wykonane z polimerów syntetycznych.

 

Analizy nad tymi przełomowymi soczewkami odbywały się przez lata w laboratorium Beta Analityc w Miami na Florydzie. Precyzyjne badania objęte akredytacją ISO/IEC 17025:2017 wykonane we własnych laboratoriach Beta Analytic przy użyciu spektrometru AMS wykazały, że soczewki BioLine składają się do 90% z biomasy (produktów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego) oraz posiadają właściwości optyczne jak soczewki z materiału MR8 i MR-174. Soczewki o indeksie 1.6 zostały wykonane w 46% z materiałów roślinopochodnych, natomiast o indeksie 1,74 aż z 90%.

 

Analizując poniższą tabelę, dla przykładu (materiał MR8), warto zwrócić uwagę na istotny fakt, iż soczewki BioLINE posiadają takie same właściwości optyczne, co indeks 1.6! Ta sama liczba Abbego (42) czy transmitancja na poziomie 91% utwierdza w przekonaniu, iż soczewki BioLINE są pełnowartościowym produktem optycznym, który można wykorzystywać do poprawy jakości widzenia coraz bardziej ekologicznych pacjentów.

Poniżej tabela przedstawia porównanie materiału MR8 (indeks 1.6) i soczewki BioLINE M-Green:

 

Półfabrykat

MR-8™

BioLINE (M-GREEN™)

Index

1.6

1.6

Liczba Abbego

42

42

Gęstość (g/cm3)

1,29

1,29

Przepuszczalność światła

90%

91%

Możliwość barwienia

TAK

TAK

Biokomponenty

0%

46%

Składniki petrochemiczne(syntetyczne)

100%

54%

Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji, soczewki BioLINE mogą być precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, co wpływa na doskonałą ostrość widzenia. American Lens posiada w swoim portfolio soczewki BioLINE na dwóch indeksach 1,6 oraz 1,74 jednoogniskowe, jednoogniskowe relaksacyjne oraz biurowe.

 

Soczewkami BioLINE, wykonanymi z biomasy warto zainteresować się z kilku powodów.

Po pierwsze są absolutnie nowatorskim rozwiązaniem przyszłości, współpracującym ze środowiskiem naturalnym i zachowującym takie same wysokie parametry optyczne. Po drugie pacjenci coraz częściej zwracają uwagę, w jaki sposób oraz z czego wykonane są ich okulary, których używają na co dzień (są już eko oprawki, teraz czas na soczewki okularowe). Po trzecie aspekt biznesowy (zdecydowanie wyższa marża) oraz budowanie wizerunku salonu optycznego, jako super eko-nowoczesnego, oferującego zawsze najnowsze zdobycze Optyki.

 

Reasumując należy zadać sobie pytanie jak soczewki BioLine mogą wpłynąć na mój salon i jak mogą zmienić biznes dzięki posiadaniu takiego rozwiązania w swoim portfolio produktowym ?

 

Przede wszystkim dzięki kampaniom ekologicznym na Social Mediach (materiały drukowane przechodzą do historii), Optyk wyróżnia się na rynku lokalnym, jako BioOPTYK (pierwszy BioLOKALIZATOR na www.americanlens.pl), zwraca uwagę pacjentów na ekologiczny wymiar produktu oraz zwiększa swoją marżę na sprzedaży super nowoczesnych soczewek.

 

Teraz, kiedy na rynku optycznym mamy rozwiązanie w postaci soczewek BioLINE ,warto edukować Państwa pacjentów w tym zakresie, aby uświadomili sobie że optyka okularowa również może mieć silny pro-ekologiczny charakter i z dumą chwalić się pierwszym na rynku Międzynarodowym Certyfikatem BioOPTYKA.

 

Niech moc perfekcyjnego widzenia będzie z Nami !