SOCZEWKI DWUOGNISKOWE – BIFO FREE

Część wad wzroku jest na tyle złożona, że wymaga stosowania dwóch różnych par soczewek korekcyjnych – jednych do czytania i drugich do noszenia na co dzień. Zalety obu tych rodzajów szkieł łączą dwuogniskowe soczewki okularowe z płynnym przejściem. Dzięki nim dodatkowe okulary do czytania stają się zbędne.

Dwuogniskowe soczewki okularowe z płynnym przejściem

Czy znasz to uczucie, kiedy Twoje codzienne okulary nie sprawdzają się, gdy chcesz czytać książkę, a nawet sprawdzić skład wybranego produktu w sklepie? Musisz wtedy sięgnąć po swoje drugie okulary przeznaczone specjalnie do czytania. Niestety nie możesz już mieć tych okularów na nosie, kiedy wracasz z zakupami do domu lub odkładasz książkę i idziesz na spacer, dlatego, że nie są one dostosowane do noszenia przez cały czas. W przypadku wady wzroku o takim charakterze rozwiązaniem będą dwuogniskowe soczewki okularowe z płynnym przejściem. Ten typ soczewek doskonale dopasowuje się do wady wzroku – pozwala wyraźnie widzieć zarówno z bliska, jak i z daleka. Szkła mają jednolitą budowę i mogą być używane przez cały czas – dolna część soczewek odpowiada w nich za widzenie bliskich obiektów, natomiast górna poprawia widzenie obiektów oddalonych. Ogromną zaletą tych szkieł jest dodatkowo brak widocznego podziału na soczewkach.

Okulary korekcyjne do czytania i na co dzień

Szczególnie istotna jest też świadomość, że dwuogniskowe soczewki czasowo ograniczają pogłębianie się wady wzroku. Dwuogniskowe okulary korekcyjne do czytania i do noszenia na co dzień są skuteczne przede wszystkim u dzieci i młodzieży z nadmierną akomodacją, ale również u osób dorosłych, szczególnie w pierwszym roku stosowania, gdyż można wtedy zanotować zwolnienie tempa pogłębiania się wad wzroku. Warta wyróżnienia jest również kwestia wygody – w przypadku używania okularów dwuogniskowych w końcu nie musisz nosić przy sobie drugiej pary przeznaczonej do czytania i zmieniać szkieł w zależności od sytuacji. Twoje okulary mogą być stylowe i świetnie dopasowane do kształtu twarzy, przez co dodadzą Ci uroku.

Rozwiązanie dedykowane dla osób, które mimo potrzeby noszenia okularów na stałe potrzebują drugiego kompletu do czytania. Samo rozwiązanie jest znane od dziesięcioleci pod nazwą FT28.

Dla osób, którym standardowy widoczny segment przeszkadza również mamy rozwiązanie. BiFo Free, to obrabiane cyfrowo soczewki dwuogniskowe bez widocznego segmentu do czytania. Stworzone dla ludzi szukających połączenia prostoty z estetyką.

Zapraszamy do kontaktu!