BioLINE – pierwsze na polskim rynku soczewki okularowe z BioKOMPONENTÓW pochodzenia naturalnego

Dbanie o dobro naszego środowiska naturalnego jest obowiązkiem każdego mieszkańca naszej Planety. W American Lens Poland traktujemy to bardzo poważnie i dlatego, jako pierwsza firma na rynku polskim wprowadziliśmy soczewki okularowe pochodzenia naturalnego BioLINE. To przełomowe rozwiązanie w światowej Optyce, od lutego 2024 trafiło już do oferty wybranych salonów optycznych w Polsce. Wszyscy Optycy, którzy zdecydują się dołączyć soczewki BioLINE do swojej oferty, zostaną nagrodzeni Międzynarodowym Certyfikatem BioOPTYKA oraz wyróżnieni na Ogólnopolskim BioLOKALIZATORZE ekologicznych salonów optycznych w Polsce.

Szkła BioLINE osiągają do 90% biomasy, wykorzystując materiały bazujące na roślinach. Badania LCA (Life Cycle Assessment) wykazują, że produkcja szkieł okularowych BioLINE prowadzi również do redukcji emisji gazów cieplarnianych nawet do 14% (w indeksie 1.74), redukcji zużycia wody o 25% i energii o 35%, w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami ropopochodnymi, jednocześnie gwarantując znaczną redukcję odpadów z tworzyw sztucznych. Szkła BioLINE posiadają takie same parametry jakościowe i wytrzymałościowe jak tradycyjne soczewki okularowe. Więcej na stronie www.americanlens.pl

Jesteśmy przekonani, że szacunek dla natury jest niezbędny, aby pozostawić przyszłym pokoleniom czystą i wolną od zanieczyszczeń Planetę. Dlatego nasza firma tak mocno wierzy w ten produkt i promuje odpowiedzialne korzystanie z zasobów, które oferuje nam Ziemia.

Zapraszamy do kontaktu!